Přeskočit na hlavní obsah

Valentýnský TAG tak trochu jinak

Krásný den, knihomolové!

14. února je den, který většina planety slaví jako svátek zamilovaných. My s manželem neslavíme, protože jednak je to dle nás jen americký marketingový tah, jednak nepotřebujeme žádný svátek, abychom si řekli, jak moc se milujeme a dali si nějaký dárek. Děláme to průběžně celý rok.

Když ale všude vidím ty srdíčka a plyšáčky a čokoládičky a růže, nedá mi to, abych se tou přeslazenou atmosférou nenechala inspirovat k vytvoření TAGu na motivy mé nejmilovanější knižní série, kterou jsou Noční běžci od Lynn Flewelling.

Věřím, že spousta z Vás o této sérii ani neslyšela, natož jí četla, ale věřte mi, je to obrovská chyba. Když nic jiného, berte to jako malé doporučení pár zajímavých knih, které mne nějakým způsobem oslovily. Pokud se tu ovšem najde nějaký fanoušek, ráda si poslechnu jeho odpovědi. 

Jdeme rovnou na to!

Seregil í Korit - Kniha, která na první pohled vypadá jako každá jiná, ale svým obsahem si tě naprosto získala
U mne je to paradoxně právě série Noční běžci. Není moc známá, což je do nebe volající chyba, takže od ní nic moc neočekáváte. JENŽE OPAK JE PRAVDOU, je naprosto dechberoucí. Nejen proto, že v ní jsou dva hlavní hrdinové, ale proto, jak se na jejich vztah dívají ostatní - jako na zcela normální věc. Moc bych si přála, aby byl takový i náš svět, bez předsudků, odsuzování a rasismu.

Alek í Amasa - Kniha o něžné, nevinné lásce
Ač mi sex v knihách nevadí, ba právě naopak, někdy je příjemné začíst se do přeslazené romanťárny, kterou je například Nezapomenutelná cesta od Nicholase Sparkse. Film se mi líbil o poznání víc, což se moc často nestává, ale měl daleko lepší konec.

Micum Cavish - Kniha o síle přátelství
Koho při slovním spojení kniha a přátelství nenapadnou Tři mušketýři, je fakt divnej. Ne, vážně, znáte nějakou jinou knihu, která je o přátelství víc než tahle od Alexandra Dumase? Pokud ano, ráda bych si ji přečetla.

Beka Cavish (ä Kari Thallia) - Kniha, která má šťastný konec, i když s hořkou pachutí
Cizinka od Diany Gabaldon. Ti, co četli, moc dobře ví, co se stalo, ostatní si knihu prostě musí přečíst. Nerada bych prozradila něco, co Vám pak zkazí čtení. Miluju Cizinku, vážně strašně moc, a události posledních kapitol byly prostě... uuufff... srdcervoucí.

Nysander - Kniha s nečekaným koncem
Ač jsem čekala, že to skončí tím jedním určitým způsobem, opravdový konec mě totálně rozsekal. Jedna z mála knih, u kterých jsem uronila nějakou tu slzičku. Samozřejmě mluvím o knize Hvězdy nám nepřály od Johna Greena.

Thero - Kniha, kde se nenávist hlavních hrdinů změní v lásku nebo přátelství
Nemyslím, že je to přímo láska nebo přátelství, ale použít by se to dalo. Mám na mysli knihu Harry Potter a Relikvie smrti, kde je na konci zmínka o tom, že Severus Snape byl podle Harryho jeden z nejstatečnějších lidí, jaké znal.

Klia - Kniha, k jejímuž čtení se veřejně moc nehlásíš
Elysejský klíč od Alice OReally. Ne snad proto, že bych se styděla za to, že čtu fanfikci, ale protože jen málokdo dokáže pochopit pravou podstatu tohoto díla. Je to kniha, kterou jsem za poslední dva roky četla asi šestkrát, ač je velice obsáhlá, a určitě si ji letos alespoň jednou přečtu.

Ilar í Santir - Kniha, která změnila tvůj pohled na svět
Ještě před měsícem by moje odpověď zněla jinak, ale po přečtení Továrny na sny od Anie Songe neexistuje jiná možnost. V průběhu čtení jsem se ve spoustě tvrzení našla, některá mne donutila zvednout se a začít dělat věci jinak. Donutila mě přemýšlet.

Ruetha - Knižní svět, ve kterém by ses chtěl/a ocitnout
Psát znovu Noční běžce nebo Harryho Pottera nechci, takže teď váhám mezi Narnií Alagaësií. Myslím, že si nedokážu vybrat. Mít draka nebo se přátelit s kentaury, jednorožci, fauny a dalšími narnijskými obyvateli? Vážně nerozlousknutelné dilema.

Rhíminee - Kniha plná sexu
Napsat Padesát odstínů by zvládl každý, takže vybírám jinou knihu, konkrétně Oslnivou lásku od Bertrice Small. Je to příběh mladé ženy, která se proti své vůli dostane do harému, takže je tam opravdu spousta... spousta sexu.

Bökthersa - Kniha plná stesku po domově
Možná moje odpověď někoho překvapí, ale hned v první chvíli mě napadla kniha Dítě zvané "To" Davea Pelzera. Kdo jiný než malý chlapec týraný vlastní matkou dokáže po láskyplném domově tesknit více?

Plenimar - Kniha plná strachu o milovanou osobu
Království stínů od Barbary Erskine, konkrétně historická linie sledující komplikovaný vztah Isobel a Roberta. Být držen v kleci je příšerné, ale jak hrozné musí být pro toho druhého vědomí, že s tím nemůže nic udělat? Že může milovaná osoba umřít během okamžiku a on má svázané ruce?

Doufám, že jste si dnešní den užili tak, jako já vymýšlení a vyplňování tohoto TAGu.

Budu se na Vás těšit u dalšího článku.
Čtění zdar!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nový pelíšek pro moje milášky

Krásný den, knihomolové!
Určitě to znáte, ten nekonečný problém vášnivých milovníků knih: kam s nimi? Tuto otázku jsem si kladla několik let, než nakonec moje slabé, po dalších dobrodružstvých bažící já (není místo, není dostatek knih, to je logické, ne?), podlehlo a koupilo si novou knihovnu. Mám jednu od rodičů, jednu od sestry a jednu zachráněnou z ulice - co bychom pro naše milované knihy neudělali, že? - takže jsem tak nějak doufala, že mi tu další koupí manžel (nebo kdokoliv jiný… nedostatek místa na knihy je moje oblíbené stěžovací téma), který se samozřejmě, zcela záměrně, nechytal. Když na mne do slova a do písmene vyskočila reklama s knihovnou téměř na chlup stejnou jako mám už dvě, bylo okamžitě rozhodnuto. Navíc ta cena byla prachsprostou provokací sama o sobě. Tomu prostě nebylo ABSOLUTNĚ možné odolat!
S doručením byly drobné potíže, jak jinak, že? Panu řidiči se jeden den nechtělo vystupovat, tak jsem si jen na sledování zásilek večer přečetla, že: adresát nebyl zastižen (bylo …

Knižní Vánoce 2017

S myšlenkou začít psát blog si pohrávám už velice dlouhou dobu, ale teprve teď se opravdu cítím na to, zkusit štěstí.  Mé jméno je Pavla a vášnivou knihomolkou jsem snad od nepaměti.  Koncem října se nám narodila dcera Zoe, a tak jsem teď na samém počátku své cesty k nalezení rovnováhy mezi touto mou knižní vášní a pro mne dosud neznámou rolí maminky. Moc ráda bych Vás na tuto výpravu vzala s sebou, proto mi v prvním článku dovolte podělit se o pár milášků, které jsem letos našla pod stromečkem…
Ježíšek mi nadělil celkem 7 knih plus poukaz do knihkupectví (světe div se, ale bylo to úplně poprvé, co někoho napadlo mi ho dát, no chápete to?). Větší nákup knih (o kterém samozřejmě napíšu článek) mám v plánu po Novém roce, kdy budu jednak mít pohromadě všechny peníze, které jsem dostala a ještě dostanu k narozeninám (15.12.), jednak vyjde pár knih, které prostě musím mít.
Ač to přiznávám velice nerada, nemám ve své rychle se rozrůstající knihovně (prozatím) žádnou kompletní sérii o Harry Potte…

Ohlédnutí za rokem 2017

Krásný den, knihomolové!
K začátku nového roku neodmyslitelně patří ohlédnutí se za tím uplynulým, proto jsem si pro Vás připravila takovou malou rekapitulaci přečtených knih, pořízených knih, mých úspěchů (neúspěchů) v knižních výzvách, mých novoročních předsevzetí a všech knižních i neknižních událostí, které mne za celý rok potkaly. Tak pojďme na to!

Přečteno: Za rok 2017 jsem přečetla dohromady 33 knih, celkem tedy krásných 11715 stran (podle goodreads.com). Nebudu tu vypisovat všechny, ale když to vezmu jen tak zběžně, začala jsem sérií Škola dobra a zla, pokračovala Selekcí, obdobím historických Harlequinek jsem se propracovala k poslednímu Zaklínači a můj čtenářský rok uzavírala série Noční běžci. Nejlepší knihou roku 2017 byla bez pochyby Štěstí ve stínech od Lynn Flewelling,  díky které jsem naprosto propadla kouzlu série o Seregilovi a Alekovi (ano, jedná se o dva mužské hlavní hrdiny... a ano, se vším všudy - tohle není článek o mé averzi vůči všem, kteří nedokážou člověka přijm…