Přeskočit na hlavní obsah

Přečteno za březen 2018

Krásný den, knihomolové!

Za měsíc březen jsem přečetla pouze 4 knihy, z toho tentokrát ani jednu pohádkovou, protože malá buď neměla absolutně náladu nebo okamžitě odpadla a spinkala jak andílek. 
Přečetla jsem všechny díly (které u nás prozatím vyšly) série The Inside Out od Lisy R. Jones (tři v klasické, papírové, verzi a poslední na čtečce, bohužel)
Momentálně mám rozečtenou knihu Muffin a čaj (tuším, že jsem +- na straně 120, což znamená, že mám před sebou ještě víc jak polovinu, jupí).
Jako další mám v plánu číst rozhodně Probouzení Simona Spiera (kterého jsem na poslední chvíli odložila právě kvůli Muffinovi).
A teď už se pojďme na jednotlivé knihy podívat trochu blíže...

Název: V tvojí kůži
Anglický originál: If I Were You
Autor: Lisa Renee Jones
Počet stran: 320
Hodnocení na goodreads: 4,14/5
Hodnocení na databaziknih: 78%
Moje hodnocení: ❤❤❤❤/5
Kdy jsem četla: 2.3.2018 - 5.3.2018

To se tak člověk v noci válí v posteli, nemůže spát (i když miminko spinká naprosto předpisově) a přemýšlí o tom, čím si zkrátit čekání na krmení nebo ještě lépe, ráno. A co je na takové chvíle lepšího než jednoduchý příběh se spoustou sexu, že?
Ovšem ne že by na nás nějaká ta nemravnost vyskočila hned na první straně, tak jak je tomu například v některých knihách Nicole Jordan, tady si musíme počkat dobrou polovinu knihy, než se konečně "začne něco dít".
Hlavní hrdinka, Sara, je pro představu asi stejná husička jako Anna z Odstínů (Padesát odstínů šedi, kdyby někdo náhodou nepochopil), což se od knih tohoto žánru tak nějak očekává. Chris a Mark, naši mužní "alfa samci", jsou krásní, svalnatí, bohatí a tak trochu "ujetí" (stejně jako Christian Grey)... což se vlastně taky dalo čekat.
Takže si asi kladete otázku (kterou jsem si kladla i já), jaký je vlastně mezi těmito sériemi rozdíl? Odpověď je velice prostá... jsou to deníky ženy jménem Rebeca. Jejich objevení spustilo lavinu událostí, které se víc hodí do nějakého slabšího thrilleru než erotické romance.Název: Sama sebou
Anglický originál: Being Me
Autor: Lisa Renee Jones
Počet stran: 336
Hodnocení na goodreads: 4,24/5
Hodnocení na databaziknih: 78%
Moje hodnocení: ❤❤❤❤/5
Kdy jsem četla: 5.3.2018 - 12.3.2018

Druhý díl je na pikantnosti, akci i posun děje, o dost bohatší než jednička. Objevují se "kostlivci" ve skříních jak Sary, tak jejího přítele (nechci ho jmenovat pro případ, že by tu byl někdo s úmyslem přečíst si sérii sám, i když už anotace druhého dílu mu tu odpověď dá...).
Začnou se stahovat mračna a chvílemi Vám při čtení mírným napětím tuhnou mimické svaly (chápejte, na pořádné mrazení v zádech máte v rukou špatnou knihu).
Konečně se odhaluje to "velké tajemství" kolem "nenormálnosti" našich alfa samců, ale zároveň vyplouvá na povrch, že se ještě pořád nejedná o to hlavní, klíčové tajemství, které má všechno změnit.
Taky události kolem Rebeky se začínají dávat rychle do pohybu a vygradují v mega pecku na konci knihy, která Vás donutí ve dvě ráno vylést z postele, vzít baterku a jít do knihovničky hledat třetí díl.Název: Jedině s tebou
Anglický originál: Revealing Us
Autor: Lisa Renee Jones
Počet stran: 280
Hodnocení na goodreads: 4,07/5
Hodnocení na databaziknih: 75%
Moje hodnocení: ❤❤❤❤/5
Kdy jsem četla: 12.3.2018 - 19.3.2018

Tento díl se prakticky celý odehrává v Paříži, kam byla Sara tak trochu donucena odletět téměř okamžitě po událostech na konci předešlé knihy.
Okolnosti kolem případu Rebeca se začínají komplikovat a Sara má nervy na pochodu. Její přítel sice spolupracuje se spoustou soukromých detektivů a osobních strážců, ale stejně...
Taky se konečně setkáváme s velice důležitou dámou, která zásadním způsobem ovlivnila a poznamenala minulost Sařina přítele a konečně se taky dozvídáme TO tajemství věštící konec vztahu... který se samozřejmě nekoná.
I tentokrát je konec velice "napínavý", takže je jen logické sáhnout i po čtverce.Název: Žiadne tajomstvá (SK)
Anglický originál: No in between
Autor: Lisa Renee Jones
Počet stran: 296
Hodnocení na goodreads: 4,25/5
Hodnocení na databaziknih: 64%
Moje hodnocení: ❤❤❤/5
Kdy jsem četla: 20.3.2018 - 23.3.2018

Číst ve slovenštině je pro mě docela záhul, protože ač mluvené rozumím řekla bych na jedničku s mínusem, jakmile otevřu knihu, nastává problém, který mám i u knih v angličtině - každou větu si musím v hlavě přeložit, což mi velice kazí požitek ze čtení a já nejsem schopná se začíst. To je jeden z hlavních důvodů, proč cizojazyčné knihy nečtu... ALE po asi 60-70 stranách jsem si zvykla natolik, že ke konci už bylo čtení docela zábava.
Nevím, jestli to bylo kvůli jazyku, ale přišlo mi, že celá kniha vlastně byla o ničem, s výjimkou konce (už tradičně), kde se teda semlela velká spousta věcí, až jsem byla v pokušení pokusit se přelouskat další dva díly v angličtině, protože nevypadá, že by se Ikar chystal dovydat zbytek, což je dle mého názoru velká škoda.

Vážně nesnáším, když začne nakladatelství vydávat nějakou sérii a uprostřed přestane, takže mám pak doma půlku a pokud nejsem anglický expert (což tedy nejsem ani náhodou), nikdy nezjistím, jak daná série skončila. Vadí Vám to taky?


Takové mé malé (zcela osobní) zamyšlení nad tím, proč jsou vesměs všechny knihy tohoto žánru hodnocené jako braky:
Lidé čekají něco víc, než jim erotické romány nabízí
Chtějí něco víc duchaplného, se složitým příběhem, napínavou zápletkou a x-set stránkovým vývojem postav. JENŽE erotický román o ničem z toho NENÍ! Je to kniha psaná pro ženy, které si porno raději přečtou než by se dívaly. Je to jen a pouze o sexu... přiznejte se, dámy, která má doma chlapa, který by při zasouvání dokázal recitovat Shakespeara nebo debatovat o aktuálním politickém dění? Žádná, že? Tak proč to, do prkýnka, čekáte u knih jako je "Nabíječ, Alfa samec, Rozpálený nebo třeba Hřebec"? Pokud chci nad knihou přemýšlet nebo se bát, sáhnu po úplně jiném žánru, ne? Erotický román otevřu tehdy, chci-li si udělat hezký večer ve vaně, jelikož manžel odešel s kámošema "na jedno" a děti jsou u babičky. Nečekám od něj nic víc, než navodění té správné atmosféry...


Které knihy jste za březen přečetli Vy? Jak se Vám líbily/nelíbily? Které máte rozečtené a na které se chystáte v dubnu?

Budu se na Vás těšit u dalšího článku.

Čtění zdar!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nový pelíšek pro moje milášky

Krásný den, knihomolové!
Určitě to znáte, ten nekonečný problém vášnivých milovníků knih: kam s nimi? Tuto otázku jsem si kladla několik let, než nakonec moje slabé, po dalších dobrodružstvých bažící já (není místo, není dostatek knih, to je logické, ne?), podlehlo a koupilo si novou knihovnu. Mám jednu od rodičů, jednu od sestry a jednu zachráněnou z ulice - co bychom pro naše milované knihy neudělali, že? - takže jsem tak nějak doufala, že mi tu další koupí manžel (nebo kdokoliv jiný… nedostatek místa na knihy je moje oblíbené stěžovací téma), který se samozřejmě, zcela záměrně, nechytal. Když na mne do slova a do písmene vyskočila reklama s knihovnou téměř na chlup stejnou jako mám už dvě, bylo okamžitě rozhodnuto. Navíc ta cena byla prachsprostou provokací sama o sobě. Tomu prostě nebylo ABSOLUTNĚ možné odolat!
S doručením byly drobné potíže, jak jinak, že? Panu řidiči se jeden den nechtělo vystupovat, tak jsem si jen na sledování zásilek večer přečetla, že: adresát nebyl zastižen (bylo …

Knižní Vánoce 2017

S myšlenkou začít psát blog si pohrávám už velice dlouhou dobu, ale teprve teď se opravdu cítím na to, zkusit štěstí.  Mé jméno je Pavla a vášnivou knihomolkou jsem snad od nepaměti.  Koncem října se nám narodila dcera Zoe, a tak jsem teď na samém počátku své cesty k nalezení rovnováhy mezi touto mou knižní vášní a pro mne dosud neznámou rolí maminky. Moc ráda bych Vás na tuto výpravu vzala s sebou, proto mi v prvním článku dovolte podělit se o pár milášků, které jsem letos našla pod stromečkem…
Ježíšek mi nadělil celkem 7 knih plus poukaz do knihkupectví (světe div se, ale bylo to úplně poprvé, co někoho napadlo mi ho dát, no chápete to?). Větší nákup knih (o kterém samozřejmě napíšu článek) mám v plánu po Novém roce, kdy budu jednak mít pohromadě všechny peníze, které jsem dostala a ještě dostanu k narozeninám (15.12.), jednak vyjde pár knih, které prostě musím mít.
Ač to přiznávám velice nerada, nemám ve své rychle se rozrůstající knihovně (prozatím) žádnou kompletní sérii o Harry Potte…

Ohlédnutí za rokem 2017

Krásný den, knihomolové!
K začátku nového roku neodmyslitelně patří ohlédnutí se za tím uplynulým, proto jsem si pro Vás připravila takovou malou rekapitulaci přečtených knih, pořízených knih, mých úspěchů (neúspěchů) v knižních výzvách, mých novoročních předsevzetí a všech knižních i neknižních událostí, které mne za celý rok potkaly. Tak pojďme na to!

Přečteno: Za rok 2017 jsem přečetla dohromady 33 knih, celkem tedy krásných 11715 stran (podle goodreads.com). Nebudu tu vypisovat všechny, ale když to vezmu jen tak zběžně, začala jsem sérií Škola dobra a zla, pokračovala Selekcí, obdobím historických Harlequinek jsem se propracovala k poslednímu Zaklínači a můj čtenářský rok uzavírala série Noční běžci. Nejlepší knihou roku 2017 byla bez pochyby Štěstí ve stínech od Lynn Flewelling,  díky které jsem naprosto propadla kouzlu série o Seregilovi a Alekovi (ano, jedná se o dva mužské hlavní hrdiny... a ano, se vším všudy - tohle není článek o mé averzi vůči všem, kteří nedokážou člověka přijm…