Přeskočit na hlavní obsah

Přečteno za duben 2018

Krásný den, knihomolové!

Za měsíc duben jsem přečetla pouze 2 knihy (já vím, je to vážně bída příšerná, ale jak už jsem psala, měsíc utekl jako voda a já měla na čtení ještě méně času než obvykle... kdyby nebylo návštěv parku, asi bych neměla přečteného nic), z toho opět ani jednu pohádkovou, protože malá zrovna prochází obdobím musím dělat blbinky, nabaštit se a jít spinkat, takže něco tak klidného, jako je čtení, prostě nepřipadá v úvahu. :D 
Přečetla jsem dvě skvělé knihy s LGBT tématikou, a to Muffin a čaj a Probuzení Simona Spiera
Momentálně nemám rozečtenou žádnou knihu a nemám nejmenší tušení, kdy se ke čtení dostanu a po čem sáhnu. Manžel mi koupil knihu Calendar Girl 1 (spoiler), tak se možná pustím do ní, aby neřekl, že se namáhá s vybíráním a já si ji pak ani nepřečtu.
A teď už se pojďme na jednotlivé knihy podívat trochu blíže... Na obě se chystám sepsat "recenzi", takže tohle bude opravdu krátký článeček (jen abyste s tím počítali a nedivili se).

Název: Muffin a čaj
Autor: Theo Addair
Počet stran: 272
Hodnocení na goodreads: 4,43/5
Hodnocení na databaziknih: 92%
Moje hodnocení: ❤❤❤❤/5
Kdy jsem četla: 3.4.2018 - 14.4.2018
Jak už jistě víte (a pokud ne, čtěte pozorně), nemám moc ráda české autory/ky a prakticky vůbec je nevyhledávám, ale jsem opravdu moc ráda, že u téhle knihy jsem nechala zvítězit zvědavost nad zkušeností, protože... tahle knížka je tak dokonale sladká a nevinná a něžná a krásná a prostě... kouzelná. Nejde ji nemilovat. 
Ač nebyla vyloženě závratná, těšila jsem se na každou chvilku strávenou s Danielem a Kitem. Střídání kapitol z pohledu jednoho, pak druhého, chlapce bylo na jednu stranu zábavné (když jsme si přečetli, jak to jeden vidí a pak zjistili, jak je to ve skutečnosti), ale na druhou stranu docela dost iritující (když jsme to stejné museli číst z pohledu obou).
Určitě se po přečtení knihy podívejte na blog autora, kde se mimo jiné dočtete třeba i to, jak to s Danielem a Kitem bylo dál, po "konci knihy".

Název: Probuzení Simona Spiera
Anglický originál: Simon vs. the Homo Sapiens Agenda 
Autor: Becky Albertalli
Počet stran: 296
Hodnocení na goodreads: 4,33/5
Hodnocení na databaziknih: 91%
Moje hodnocení: ❤❤❤❤/5
Kdy jsem četla: 17.4.2018 - 19.4.2018
Takhle kniha na druhou stranu závratná byla. Od první stránky mne vtáhla do děje a já jen s velkým sebezapřením dokázala přestat číst, když se malá vzbudila a můj "relaxační čas" pominul. Zamilovala jsem si Simona na první pohled (škoda, že nejsem jeho typ) a se zatajeným dechem spolu s ním čekala na to velké odhalení Blueovy pravé identity.
Styl, jakým píše Becky Albertalli, se mi strašně moc líbí a určitě si budu chtít přečíst i další její knížky (nedávno vyšel "druhý díl" série odehrávající se na Simonově škole, Creekwoodu, Podělaným navrch, což je podle anotace příběh dobře stavěné dívky, která potká velkého fandu Tolkiena... což, přiznejme si, zní vážně zajímavě).


Které knihy jste za duben přečetli Vy? Jak se Vám líbily/nelíbily? Které máte rozečtené a na které se chystáte v květnu?

Budu se na Vás těšit u dalšího článku.

Čtění zdar!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nový pelíšek pro moje milášky

Krásný den, knihomolové!
Určitě to znáte, ten nekonečný problém vášnivých milovníků knih: kam s nimi? Tuto otázku jsem si kladla několik let, než nakonec moje slabé, po dalších dobrodružstvých bažící já (není místo, není dostatek knih, to je logické, ne?), podlehlo a koupilo si novou knihovnu. Mám jednu od rodičů, jednu od sestry a jednu zachráněnou z ulice - co bychom pro naše milované knihy neudělali, že? - takže jsem tak nějak doufala, že mi tu další koupí manžel (nebo kdokoliv jiný… nedostatek místa na knihy je moje oblíbené stěžovací téma), který se samozřejmě, zcela záměrně, nechytal. Když na mne do slova a do písmene vyskočila reklama s knihovnou téměř na chlup stejnou jako mám už dvě, bylo okamžitě rozhodnuto. Navíc ta cena byla prachsprostou provokací sama o sobě. Tomu prostě nebylo ABSOLUTNĚ možné odolat!
S doručením byly drobné potíže, jak jinak, že? Panu řidiči se jeden den nechtělo vystupovat, tak jsem si jen na sledování zásilek večer přečetla, že: adresát nebyl zastižen (bylo …

Knižní Vánoce 2017

S myšlenkou začít psát blog si pohrávám už velice dlouhou dobu, ale teprve teď se opravdu cítím na to, zkusit štěstí.  Mé jméno je Pavla a vášnivou knihomolkou jsem snad od nepaměti.  Koncem října se nám narodila dcera Zoe, a tak jsem teď na samém počátku své cesty k nalezení rovnováhy mezi touto mou knižní vášní a pro mne dosud neznámou rolí maminky. Moc ráda bych Vás na tuto výpravu vzala s sebou, proto mi v prvním článku dovolte podělit se o pár milášků, které jsem letos našla pod stromečkem…
Ježíšek mi nadělil celkem 7 knih plus poukaz do knihkupectví (světe div se, ale bylo to úplně poprvé, co někoho napadlo mi ho dát, no chápete to?). Větší nákup knih (o kterém samozřejmě napíšu článek) mám v plánu po Novém roce, kdy budu jednak mít pohromadě všechny peníze, které jsem dostala a ještě dostanu k narozeninám (15.12.), jednak vyjde pár knih, které prostě musím mít.
Ač to přiznávám velice nerada, nemám ve své rychle se rozrůstající knihovně (prozatím) žádnou kompletní sérii o Harry Potte…

Ohlédnutí za rokem 2017

Krásný den, knihomolové!
K začátku nového roku neodmyslitelně patří ohlédnutí se za tím uplynulým, proto jsem si pro Vás připravila takovou malou rekapitulaci přečtených knih, pořízených knih, mých úspěchů (neúspěchů) v knižních výzvách, mých novoročních předsevzetí a všech knižních i neknižních událostí, které mne za celý rok potkaly. Tak pojďme na to!

Přečteno: Za rok 2017 jsem přečetla dohromady 33 knih, celkem tedy krásných 11715 stran (podle goodreads.com). Nebudu tu vypisovat všechny, ale když to vezmu jen tak zběžně, začala jsem sérií Škola dobra a zla, pokračovala Selekcí, obdobím historických Harlequinek jsem se propracovala k poslednímu Zaklínači a můj čtenářský rok uzavírala série Noční běžci. Nejlepší knihou roku 2017 byla bez pochyby Štěstí ve stínech od Lynn Flewelling,  díky které jsem naprosto propadla kouzlu série o Seregilovi a Alekovi (ano, jedná se o dva mužské hlavní hrdiny... a ano, se vším všudy - tohle není článek o mé averzi vůči všem, kteří nedokážou člověka přijm…