Přeskočit na hlavní obsah

Přečteno za květen 2018

Krásný den, knihomolové!

Květen byl na čtení docela dost dobrý měsíc. S malou jsme hodně četly venku, převážně na dvoře nebo v parku. Teda... máma četla, malá jako vzorná dcera spinkala, aby si máma mohla číst :)
Přečetla jsem 5 knih, z toho jednu pohádkovou (malá konečně zase projevila zájem o to, ležet v postýlce a poslouchat, místo aby cestovala z jednoho rohu do druhýho a zabíjela plyšáky, stavěla si z hnízdečka bunkr nebo se snažila protáhnout mezi šprušlama a zdrhnout, aby nemusela jít spinkat).

Jedním dechem mi pod rukama proběhla celá série Royalové, kteří tedy u mě zabodovali na plné čáře. Miluju Reeda a chci si ho vzít, jen mi řekněte, kde přesně ho najdu :D. Už nevím, jak dlouho jsem nečetla tak skvělé knihy, tak úžasně napsané, s tak sympatickými postavami, které si vás hned na první stránce omotají kolem prstu.
Royalové jsou hodně vysoko na pomyslné špici, na druhém místě je dětská knížka, Medvídek Míša a cesta kolem světa, která si mne získala naprosto úžasnou ilustrací a na úplném konci pokulhává ta dříve zmiňovaná knížka od manžela, Calendar Girl.
Momentálně nemám rozečtenou žádnou knihu, ale na nočním stolku mám připravený Ztracený slib od Kate Morton. JENŽE zrovna dnes, kdy tento článek píšu, mi má přijít balíček s knížkami, co mi koupil manžel (správně, moje svátkové a výroční pokračování, navíc zcela nečekaně ho dostávám dřív, ne o dva měsíce pozadu, jak je u manžela zvykem... z čehož plyne, že asi budu číst něco úplně jiného... uvidíme).

A teď už se pojďme na jednotlivé knihy podívat trochu blíže... u Royalů samozřejmě plánuju samostatné recenze, jen aby se někdo nědivil, že o nich pořád básním, a pak napíšu jen pár řádků.

Název: Calendar Girl 1
Anglický originál: Calendar Girl: Volume One (January, February, March)
Autor: Audrey Carlan
Série: Calendar Girl
Díl: 1.
Počet stran: 328
Hodnocení na goodreads: 3,82/5
Hodnocení na databaziknih: 70%
Moje hodnocení: ❤❤❤/5
Kdy jsem četla: 13.5.2018 - 16.5.2018
Miin otec je gambler, takže nikoho nepřekvapí, že dluží velice nebezpečným lidem obrovský balík peněz. Po posledním "upozornění" za nesplácení leží v nemocnici v komatu, takže je na Mie, aby někde sehnala milion dolarů a zachránila svého otce i mladší sestru. Proto přijme nabídku své tety, která provozuje eskortní službu.
V lednu tak Mia v L.A. hraje přítelkyni filmového producenta, Wese, v únoru odlétá do Seatlu za francouzským umělcem Alecem a v březnu se v Chicagu stane snoubenkou Antonyho. Dohoda je jasná, jeden měsíc, jeden krásný chlap, jedno sto tisíc dolarů a sex není součástí poskytovaných služeb, ale... všichni víme, že v téhle knížce JE spousta sexu, proto si ji všichni kupují, proto jsem ji já osobně dočetla, a proto budu číst a dočtu i další díly.
Myslím, že bych této knížce mohla dát o hvězdičku víc, kdybych neměla jeden (velký) problém... jsem holka jednoho kluka, což samozřejmě znamená, že jsem hned na první stránce propadla Wesovi a absolutně se mi nelíbilo Miino rozhodnutí odejít. Jasně, knížka láká na to, že je tam každý měsíc jiný chlap (což by byl asi důvod, proč bych si tuhle sérii sama nikdy nekoupila a ani nijak netoužila po tom, přečíst si ji), ale já stejně na každé další stránce vyhlížela Wese.
A jestli jsem se ho dočkala, si musíte přečíst sami ;)

Název: Medvídek Míša a cesta kolem světa
Německý originál: Benny Bärentatze und die kleine Weltreise
Autor: Katja Reider, Tim Warnes
Počet stran: 32
HodnoceníGoodreads: 4,67/5
Hodnocení na databazi: 90%
Moje hodnocení: ❤❤/5
Kdy jsem četla: 19.5.2018
Maminka odmítne dát Míšovi další medovou sušenku, tak načučený medvídek uteče z domu a spolu s kamarády, lištičkou Zrzečkou a veverkou Louskáčkem, se vydá do světa na zkušenou.
Knížečka si mě okamžitě získala. Je jedním slovem sladká. Už se těším, až ji budeme číst s malou znovu, za pár let, kdy si bude moct její kouzlo užít do sytosti, a pak samozřejmě znovu v době, kdy bude zvládat číst ona mě.

Název: Papírová princezna
Anglický originál: Paper Princess
Autor: Erin Watt
Série: Royalové
Díl: 1.
Počet stran: 336
Hodnocení na goodreads: 4,04/5
Hodnocení na databaziknih: 86%
Moje hodnocení: ❤❤/5
Kdy jsem četla: 20.5.2018 - 21.5.2018
Ella je zvyklá starat se sama o sebe, být svou vlastní paní. Na živobytí si vydělává jako striptérka a jejím největším snem je vystudovat, najít si dobře placenou práci a konečně začít normálně žít.
Jenže osud s ní má jiné plány. Jednoho dne jí do  života vtrhne velice neodbytný muž, Callum Royal, který se prohlásí za jejího opatrovníka, a prakticky proti její vůli ji odveze do svého přepychového sídla. Ella se nemusí vypořádávat pouze s novými pravidly, ale i novou školou, kde je mezi rozmazlenými dětmi místní honorace považována za černou ovci, ale hlavně s pěti mladými Royaly, kteří jsou odhodlaní poslat ji velice rychle tam, odkud přišla.
Ella si mě od prvního okamžiku naprosto získala; je statečná, vtipná, přiměřeně zákeřná (ti z Vás, co už to četli, mi jistě dají za pravdu, že scéna na jachtě je prostě dokonalá :D), cílevědomá a hlavně, má všech pět pohromadě a nenechá se zaslepit bohatstvím. Reed naproti tomu je prostě... aaach... úžasný... (jen si ho představím, sbíhají se mi sliny :D).
Erin Watt píše naprosto bezkonkurenčně a já se k celé sérii budu velice ráda (a dost často) vracet, protože hned, co jsem přečetla poslaední řádek, začalo se mi příšerně stýskat.

Název: Prokletý princ
Anglický originál: Broken Prince
Autor: Erin Watt
Série: Royalové
Díl: 2.
Počet stran: 320
Hodnocení na goodreads: 4,09/5
Hodnocení na databaziknih: 86%
Moje hodnocení: ❤❤/5
Kdy jsem četla: 21.5.2018 - 22.5.2018
Reed udělal chybu, která přinutila Ellu utéct neznámo kam, a uvrhla celou jeho rodinu do chaosu. To, na čem kdy nejvíce záleželo, se mu pod rukama rozpadá jako hrad z písku a on se musí opravdu hodně snažit, aby dal zase všechno do pořádku. Jestli se mu to podaří, si musíte přečíst sami ;)
Přiznám se, že při čtení druhého dílu jsem na několika místech doslova šokem otevřela pusu a říkala si: To jako vážně, Reede?! Takové chování ti přijde normální?! 
Co ale bylo bezkonkurenčně největší peckou, tak konec. Byly tři ráno, já utahaná jako kotě, ale prostě jsem si musela jít s baterkou do knihovničky pro třetí díl, abych se dozvěděla víc, protože jako... to byla síla :D

Název: Palác lží
Anglický originál: Twisted Palace
Autor: Erin Watt
Série: Royalové
Díl: 3.
Počet stran: 392
Hodnocení na goodreads: 3,98/5
Hodnocení na databaziknih: 83%
Moje hodnocení: ❤❤/5
Kdy jsem četla: 22.5.2018 - 23.5.2018
Palác Royalových je plný lží, které Ellu nenechají volně dýchat. Aby ochránila ty, které miluje, je ochotná udělat cokoliv, ale do cesty se jí staví jedno tajemství za druhým. Reed vždy spoléhal na bohatství svého otce, ovšem to je mu v situaci, které teď čelí, naprosto k ničemu, protože jeho špatná pověst mu tentokrát podráží nohy. Musí se společně, jako rodina, postavit osudu a tvrdě bojovat o šanci na šťastný život, na lásku... 
Se zatajeným dechem jsem hltala jednu stránku za druhou a málem umřela strachy, jak naprosto precizně to bylo napsané. Prakticky do poslední stránky, i když jsem samozřejmě měla své tušení, mě autorka dokázala udržet v napětí a nejistotě, jak že to vlastně celé dopadne.
Pokud je tu někdo, kdo sérii o bratrech Royalech ještě nečetl, hned teď jděte a pusťte se do ní, protože vážně stojí za to ;)


Které knihy jste za květen přečetli Vy? Jak se Vám líbily/nelíbily? Které máte rozečtené a na které se chystáte v červnu a červenci?

Budu se na Vás těšit u dalšího článku.

Čtění zdar!

PS.: Za červen jsem přečetla JEN JEDNU JEDINOU knížku, takže další článek Přečteno... bude až v srpnu a bude to spojení dvou měsíců. Jen abyste věděli ;) Mějte se krásně :-*

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nový pelíšek pro moje milášky

Krásný den, knihomolové!
Určitě to znáte, ten nekonečný problém vášnivých milovníků knih: kam s nimi? Tuto otázku jsem si kladla několik let, než nakonec moje slabé, po dalších dobrodružstvých bažící já (není místo, není dostatek knih, to je logické, ne?), podlehlo a koupilo si novou knihovnu. Mám jednu od rodičů, jednu od sestry a jednu zachráněnou z ulice - co bychom pro naše milované knihy neudělali, že? - takže jsem tak nějak doufala, že mi tu další koupí manžel (nebo kdokoliv jiný… nedostatek místa na knihy je moje oblíbené stěžovací téma), který se samozřejmě, zcela záměrně, nechytal. Když na mne do slova a do písmene vyskočila reklama s knihovnou téměř na chlup stejnou jako mám už dvě, bylo okamžitě rozhodnuto. Navíc ta cena byla prachsprostou provokací sama o sobě. Tomu prostě nebylo ABSOLUTNĚ možné odolat!
S doručením byly drobné potíže, jak jinak, že? Panu řidiči se jeden den nechtělo vystupovat, tak jsem si jen na sledování zásilek večer přečetla, že: adresát nebyl zastižen (bylo …

Knižní Vánoce 2017

S myšlenkou začít psát blog si pohrávám už velice dlouhou dobu, ale teprve teď se opravdu cítím na to, zkusit štěstí.  Mé jméno je Pavla a vášnivou knihomolkou jsem snad od nepaměti.  Koncem října se nám narodila dcera Zoe, a tak jsem teď na samém počátku své cesty k nalezení rovnováhy mezi touto mou knižní vášní a pro mne dosud neznámou rolí maminky. Moc ráda bych Vás na tuto výpravu vzala s sebou, proto mi v prvním článku dovolte podělit se o pár milášků, které jsem letos našla pod stromečkem…
Ježíšek mi nadělil celkem 7 knih plus poukaz do knihkupectví (světe div se, ale bylo to úplně poprvé, co někoho napadlo mi ho dát, no chápete to?). Větší nákup knih (o kterém samozřejmě napíšu článek) mám v plánu po Novém roce, kdy budu jednak mít pohromadě všechny peníze, které jsem dostala a ještě dostanu k narozeninám (15.12.), jednak vyjde pár knih, které prostě musím mít.
Ač to přiznávám velice nerada, nemám ve své rychle se rozrůstající knihovně (prozatím) žádnou kompletní sérii o Harry Potte…

Ohlédnutí za rokem 2017

Krásný den, knihomolové!
K začátku nového roku neodmyslitelně patří ohlédnutí se za tím uplynulým, proto jsem si pro Vás připravila takovou malou rekapitulaci přečtených knih, pořízených knih, mých úspěchů (neúspěchů) v knižních výzvách, mých novoročních předsevzetí a všech knižních i neknižních událostí, které mne za celý rok potkaly. Tak pojďme na to!

Přečteno: Za rok 2017 jsem přečetla dohromady 33 knih, celkem tedy krásných 11715 stran (podle goodreads.com). Nebudu tu vypisovat všechny, ale když to vezmu jen tak zběžně, začala jsem sérií Škola dobra a zla, pokračovala Selekcí, obdobím historických Harlequinek jsem se propracovala k poslednímu Zaklínači a můj čtenářský rok uzavírala série Noční běžci. Nejlepší knihou roku 2017 byla bez pochyby Štěstí ve stínech od Lynn Flewelling,  díky které jsem naprosto propadla kouzlu série o Seregilovi a Alekovi (ano, jedná se o dva mužské hlavní hrdiny... a ano, se vším všudy - tohle není článek o mé averzi vůči všem, kteří nedokážou člověka přijm…