Přeskočit na hlavní obsah

Harry Potter Tag!

Krásný den, knihomolové!

Malá je na procházce s dědečkem a já mám spoustu práce, takže samozřejmě sedím a přemýšlím, jak se z toho co nejlépe vyvléct. A při tom usilovném myšlení mne napadlo, že by bylo hezké blog sem tam oživit nějakým tím TAGEM (ne jen ku příležitosti nějakého svátku nebo významné události), protože ty já přímo miluju. Samozřejmě nepotřebuju, aby mě kdokoliv nominoval, vyplním si sama ty, co se mi budou nejvíce zamlouvat.

Jako první (na blogu už druhý) tedy přišla řada na Harryho Pottera, jak jinak! Narazila jsem na něj u zahraniční blogerky, This Booky Place, a zaujal mne natolik, že si ho prostě musím hned vyplnit!

Jdeme na to!

1. Do jaké patříš koleje?
Věřte tomu nebo ne, ale mou kolejí je Zmijozel. Test na Pottermore i jinde jsem si dělala několikrát a pokaždé se stejným výsledkem. Nikdy jsem netoužila po tom, být sluníčkový Nebelvír, taky nejsem zrovna nejpilnější člověk a už vůbec nejsem šprt, takže Zmijozel je pro mě to pravé místo.
Nejsme špatní lidé, jsme stejní jako had v našem erbu: elegantní, silní a často nepochopení. Za všech okolností držíme při sobě. To, co z nás dělá Zmijozely, je zrníčko velikosti. Salazar Zmijozel a Godrig Nebelvír hledali od počátku ve svých studentech stejné vlastnosti, cenili si těch stejných věcí, ovšem to neznamená, že by z nás museli být hned nejlepší přátelé. Nebelvíři se jen bojí přiznat si nahlas to, k čemu se my hrdě hlásíme. Hrajeme, abychom vyhráli.

2. Jaký je tvůj patron?
Podle Pottermore je mým patronem sova, což perfektně sedí, protože já sovy miluju (nejvíc samozřejmě sovu pálenou), ale nedělám mezi nimi velké rozdíly.
Dům máme plný keramických sov, dřevěných sov, plastových sov, papírových sov, kovových sov, sovích naušnic a přívěšků... prostě sova na každém rohu. Chybí mi jen nějaká plyšová, ale to snad dřív nebo později taky napravím.

3. Jaká je tvoje hůlka?
Podle Pottermore je moje hůlka z habrového dřeva, 9 ¾ palce dlouhá, mírně pružná s jádrem z blány dračího srdce.

4. Jaký je tvůj bubák?
Na tohle nemusí být žádný test, jednoznačně by to byl obří, nechutný, děs a hrůzu nahánějící pavouk. Mám z nich panickou hrůzu už od malička. Scénu ze Zapovězeného lesa z druhého filmu jsem dodnes neviděla a zaručeně nikdy neuvidím, protože bych asi umřela strachy.

5. Na jaké pozici bys hrála famfrpál?
Kdybych měla tu možnost (a talent, samozřejmě), nejvíc by mne lákalo vyzkoušet si hrát jako chytač. Nejsem zrovna týmový hráč, takže tohle by pro mne byla ideální pozice.
Jak už jsem se jednou zmínila, jsem skalní fanynkou Holyheaských harpyjí (velšský tým založený roku 1203 je unikátní tím, že do svých řad přijímá jen a pouze čarodějky), takže kdybych byla jó extra nadaná, ucházela bych se o místo v jejich týmu.

6. Co za práci bys ráda dělala po vystudování Bradavic?
Ze všeho nejvíc by mne lákalo pracovat v nějaké dračí rezervaci. Trávit celý den na čerstvém vzduchu, nikdy se nenudit, sledovat, jak se na svět klubou mláďata, jak se uzdravují zranění draci atd.. Úplně nejlepší by bylo, kdybych jako Zmijozel měla dar hadí řeči a mohla si s draky povídat, protože dle mého názoru jsou velice staří a moudří, hodně bychom se od nich naučili. Navíc, kdyby mi rozuměli, nehrozilo by mi tak akutně zranění při odchytu a péči o ně.

7. Kterou relikvii smrti bys chtěla vlastnit?
Že bych vyloženě nějak extra toužila po některé z nich, to se říct nedá, ale kdybych si opravdu musea vybrat, beru neviditelný plášť. Mohla bych se každý večer tajně proplížit do knihovny a užívat si, že jsou tu všechny ty úžasné knihy jen a jen pro mne a nikdo by nevyrušoval.

8. Jaký by byl tvůj nejmilejší předmět?
Rozhodně bych měla stejně tak ráda Lektvary jako Péči o kouzelné tvory.
9. Jaká sladkost by byla tvá nejmilejší?
Určitě bych neměla odvahu okoštovat Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak, ovšem kousknou do "živé" žáby mne taky moc neláká (to by ta čokoláda musela být jooo dobrá nebo bych musela mít osobního zabíječe žab, pokud by nestačilo obyčejné Finite). Takže moje nejmilejší cukroví by asi byly Fizzy Wizzy, což jsou různobarevné šumivé bombony, které se dají koupit v Medovém ráji. Samozřejmě taky všechny nezačarované čokoládičky by byly na mém nákupním seznamu.

10. Kterou postavu přímo zbožňuješ?
Původně jsem chtěla napsat Remuse Lupina, ale moje náklonost k němu je podkopaná jeho ignorováním šikany v době jeho studia v Bradavicích (chápu, že si chránil jediné přátelství, které kdy poznal, ale nezastat se nevinného bylo prostě špatné!). Pak mě napadl Charlie Weasley (abych pořád nevypisovala, jak skvělý Severus je), jenže toho jsem si oblíbila díky fanfikci, ne originální sérii o Harry Potterovi, takže bohužel... moje odpověď je Severus Snape.

11. Kterou naopak nemůžeš ani cítit?
Dolore Umbridgeová, nic jiného říct nemůžu! Je to prostě mrcha, mrcha, mrcha, mrcha, mrcha, mrcha... Ten její falešnej úsměv mě přímo nadzvedával ze židle.

12. Kdybys mohla vrátit život jedné z postav, kdo by to byl?
Severus Snape. Po všech těch letech přetvářky, strachu o život a urážek ze strany všech, kteří by ho naopak měli obdivovat a vážit si ho, by si zasloužil dlouhý život, ne drastickou smrt z rukou (zubů) Nagini. Dle mého osobního názoru byl největším hrdinou celé série, takže takovýhle konec si opravdu nezasloužil!

13. Máš oblíbený citát související se sérií?
"Je to síla vlastního přesvědčení, která rozhoduje o vítězství, ne počet následovníků." Remus Lupin

14. Máš nějaké nepopulární názory na tuto sérii?
ANO! Nesnáším Siriuse Blacka! Podle mého názoru to byl sobecký, arogantní a naprosto stupidní tyran, co si své komplexy z života ve špatné rodině vyléval na nevinné oběti. Chápu, že po dvanácti letech v Azkabanu zamrzl v pubertálním věku a je pro něj těžké smířit se s novými skutečnostmi, ale to ani za mák neomlouvá jeho chování ze školních let.


A jaké by byly Vaše odpovědi? Moc ráda si je přečtu.

Budu se na Vás těšit u dalšího článku.
Čtění zdar!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nový pelíšek pro moje milášky

Krásný den, knihomolové!
Určitě to znáte, ten nekonečný problém vášnivých milovníků knih: kam s nimi? Tuto otázku jsem si kladla několik let, než nakonec moje slabé, po dalších dobrodružstvých bažící já (není místo, není dostatek knih, to je logické, ne?), podlehlo a koupilo si novou knihovnu. Mám jednu od rodičů, jednu od sestry a jednu zachráněnou z ulice - co bychom pro naše milované knihy neudělali, že? - takže jsem tak nějak doufala, že mi tu další koupí manžel (nebo kdokoliv jiný… nedostatek místa na knihy je moje oblíbené stěžovací téma), který se samozřejmě, zcela záměrně, nechytal. Když na mne do slova a do písmene vyskočila reklama s knihovnou téměř na chlup stejnou jako mám už dvě, bylo okamžitě rozhodnuto. Navíc ta cena byla prachsprostou provokací sama o sobě. Tomu prostě nebylo ABSOLUTNĚ možné odolat!
S doručením byly drobné potíže, jak jinak, že? Panu řidiči se jeden den nechtělo vystupovat, tak jsem si jen na sledování zásilek večer přečetla, že: adresát nebyl zastižen (bylo …

Knižní Vánoce 2017

S myšlenkou začít psát blog si pohrávám už velice dlouhou dobu, ale teprve teď se opravdu cítím na to, zkusit štěstí.  Mé jméno je Pavla a vášnivou knihomolkou jsem snad od nepaměti.  Koncem října se nám narodila dcera Zoe, a tak jsem teď na samém počátku své cesty k nalezení rovnováhy mezi touto mou knižní vášní a pro mne dosud neznámou rolí maminky. Moc ráda bych Vás na tuto výpravu vzala s sebou, proto mi v prvním článku dovolte podělit se o pár milášků, které jsem letos našla pod stromečkem…
Ježíšek mi nadělil celkem 7 knih plus poukaz do knihkupectví (světe div se, ale bylo to úplně poprvé, co někoho napadlo mi ho dát, no chápete to?). Větší nákup knih (o kterém samozřejmě napíšu článek) mám v plánu po Novém roce, kdy budu jednak mít pohromadě všechny peníze, které jsem dostala a ještě dostanu k narozeninám (15.12.), jednak vyjde pár knih, které prostě musím mít.
Ač to přiznávám velice nerada, nemám ve své rychle se rozrůstající knihovně (prozatím) žádnou kompletní sérii o Harry Potte…

Ohlédnutí za rokem 2017

Krásný den, knihomolové!
K začátku nového roku neodmyslitelně patří ohlédnutí se za tím uplynulým, proto jsem si pro Vás připravila takovou malou rekapitulaci přečtených knih, pořízených knih, mých úspěchů (neúspěchů) v knižních výzvách, mých novoročních předsevzetí a všech knižních i neknižních událostí, které mne za celý rok potkaly. Tak pojďme na to!

Přečteno: Za rok 2017 jsem přečetla dohromady 33 knih, celkem tedy krásných 11715 stran (podle goodreads.com). Nebudu tu vypisovat všechny, ale když to vezmu jen tak zběžně, začala jsem sérií Škola dobra a zla, pokračovala Selekcí, obdobím historických Harlequinek jsem se propracovala k poslednímu Zaklínači a můj čtenářský rok uzavírala série Noční běžci. Nejlepší knihou roku 2017 byla bez pochyby Štěstí ve stínech od Lynn Flewelling,  díky které jsem naprosto propadla kouzlu série o Seregilovi a Alekovi (ano, jedná se o dva mužské hlavní hrdiny... a ano, se vším všudy - tohle není článek o mé averzi vůči všem, kteří nedokážou člověka přijm…